پرداخت اینترنتی بیمه عمر

پرداخت آنلاین بیمه شخص ثالث

راهنمای خرید آنلاین بیمه

  مراحل خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

مراحل خریدآنلاین  بیمه شخص ثالث در سایت بیمه 4663 به ترتیب زیر است:

  واردکردن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی

واردکردن شماره تلفن

واردکردن نوع وسیله نقلیه

واردکردن سال ساخت

واردکردن تاریخ شروع بیمه نامه قبلی

واردکردن تاریخ پایان بیمه نامه قبلی

واردکردن بیمه نامه قبلی خود که خسارت گرفته اید

بعد از پر کردن فرم بیمه شخص ثالث از طرف کارشناسان سوسن قاسمی با کد 4663 با شما تماس گرفته می شود تا هزینه پرداخت را با توجه به مشخصاتی که تکمیل کردید به شما بگویند و به قسمت پرداخت آنلاین بیمه شخص ثالث بروید و نام و نام خانوادگی، شماره تماس و قیمت (ریال) را وارد کنید و پرداخت را بزنید و به درگاه متصل می شوید و اطلاعات کارت خود را وارد نمایید.

توجه داشته باشید خرید اینترنتی هیچ گونه هزینه اضافی نسبت به خرید بیمه به صورت حضوری ندارد و قیمت یکسان می باشد.

بیمه شخص ثالث چیست؟

همه ما می دانیم که باید وسایل نقلیه از جمله ماشین و موتور و … را در برابر خسارت های جانی و مالی که به اشخاص وارد می شود را بیمه کرد. بیمه ای که این موارد را تحت ‍‍‍‍‍پوشش قرار می دهد بیمه شخص ثالث نامیده می شود.

 

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث

 

عوامل موثر بر روی حق بیمه ثالث

مدت بیمه نامه

پوشش ها

 تخفیفات

جریمه دیرکرد

 نوع وسیله نقلیه

 مدل یا سال ساخت

مدت بیمه نامه

یک ساله: بیمه شخص ثالث معمولا سالیانه می باشد یعنی اگر تاریخ صادر کردن بیمه شما 1 تیر ساعت 12 شب باشد، اعتبار این بیمه تا ساعت 12 شب 1 تیر سال بعد می باشد. یک نکته ای که در مورد بیمه شخص ثالث باید بدانید این است که اگر برای تمدید بیمه شخص ثالث اگر فردای پایان رسیدن بیمه اقدام کنید ریسک بزرگی است چون ممکن است طوری مراحل بیمه پیش برود که روز بعد مثلا 2 تیر صادر شده و اعتبار آن از ساعت 12 شب 2 تیر شروع شود. در این صورت یک وقفه یک روزه بین بیمه اتون پیش می آید و متاسفانه جریمه پرداخت یک روز را باید پرداخت کنید.

کوتاه مدت: بیمه شخص ثالث در کنار بیمه سالیانه ، بیمه کوتاه مدت هم ارائه می دهد. مدت بیمه شدن می تواند 2، 4، 6 ماهه باشد البته بعضی اوقات مدت زمان 3، 5، 7، 9 ماه هم در نظر می گیرند. باید در نظر گرفت که ا ین بیمه ها بر اساس تعرفه های کوتاه مدت محاسبه می شوند و معمولا با توجه به کوتاه بودن بیمه گرانتر از بیمه سالیانه می باشد. 

 پوشش های بیمه شخص ثالث

 بیمه شخص ثالث دو نوع پوشش دارد. خسارت جانی و مالی 

 • خسارت جانی: تمام افراد داخل وسیله نقلیه و چه راننده که مقصر حادثه می باشد شامل این بیمه می شود. که این خسارت شامل دیه، نقص عضو، جراحی و هزینه درمانی است.

 • خسارت مالی: اینجا منظور خسارتی است که به اموال اشخاص ثالث و غیر اشخاص ثالث وارد می‌شود.

تخفیفات

افرادی که خودرو دارند همیشه دنبال قیمت و تخفیفات ویژه هستند. بیمه شخص ثالث هر سال توسط بیمه مرکزی تعیین می شود ولی حق بیمه پایه بر اساس تعداد سیلندر خودرو و میزان دیه مشخص می شود. تخفیقات بیمه شخص ثالث شامل تخفیفی است که شخص 1 سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد یا اینکه یک سال در تصادفی مقصر نبوده است، برای تمدید بیمه شخص ثالث خود در سال آینده می تواند 10% تخفیف بگیرد. با تعداد افزایش تخفیفات هر سال درصد تخفیفات نیز افزایش پیدا می کند.

تخفیفات بیمه شخص ثالث پاسارگاد:

 • تخفیف برای خودروهای صفر

 • تخفیف برای افرادی که بیمه عمر و تامین آتیه دارند

 • تخفیف برای خودروهای وارداتی

 • تخفیف برای سپرده گذاری بانک پاسارگاد (حساب بلند مدت)

 • تخفیف بر اساس سال تولید خودرو

 • تخفیف بر اساس قیمت خودرو

 • تخفیف برای افرادی که پرداخت نقدی حق بیمه می پردازند

تخفیفات در سال 1399 برای دیه ار سوی قوه قضائیه که شامل 2/22 درصد افزایش در مبلغ ریالی دیه است. با توجه به افزایش نرخ بیمه 3 درصدی بیمه شخص ثالث در سال جدید این افزایش از 1399/01/01 به بعد می باشد. تعهدات بدنی 4400 میلیون ریال( دیه ماه های حرام) و تعهدات مالی حداقل 110 میلیون ریال مطابق با جدول حق بیمه می باشد.

 

 مزایای بیمه های اتومبیل پاسارگاد شامل: پرداخت اقساطی بیمه بدنه (30% نقد الباقی اقساط 8 ماهه)، پرداخت خسارت تا 5 میلیون تومان بدون کروکی، خسارت سیار

 

 جریمه دیرکرد

همانطور که اشاره کردیم بیمه شخص ثالث برای وسیله نقلیه اجباری است چه آن وسیله در حال تردد باشد چه متوقف، باید بیمه شخص ثالث داشته باشد. از آنجا که مدت اعتبار این بیمه محدود هستند اکثر افراد فراموش می کنند که بیمه خود را تمدید کنند و این مستلزم جریمه دیر کرد می باشد. جریمه دیر کرد هر ساله توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی تعیین  و به شرکتهای بیمه ای ابلاغ می شود. محاسبه دیرکرد جریمه بیمه شخص ثالث در جدول زیر قابل مشاهده است.

نوع خودرو میزان جریمه (روزانه)
برای خودروهای تیپ پراید و پیکان ۲۳.۰۵۵ ریال
برای خودروهای تیپ پژو و سمند و سایر خودروهای ۴ سیلندر ۲۷.۱۰۳ریال
برای خودروهای بارکش تا ۵ تن ۳۶.۳۵۰ ریال
برای خودروهای بارکش تا ۱۰ تن ۴۶.۵۷۱ ریال
برای خودروهای بارکش تا ۲۰ تن ۵۷.۴۴۳ ریال
خودروهای بیشتر از ۴ سیلندر ۳۰.۳۳۰ ریال
وانت ۱ تن ۲۳.۸۴۹ ریال
وانت تا ۳ تن ۲۸.۷۱۷ ریال

جدول میزان جریمه تاخیر پرداخت بیمه شخص ثالث

تنها راه بخشودگی دیرکرد بیمه شخص ثالث ارائه نامه رسمی از مراجع قانونی در صورت توقیف یا سرقت خودرو می باشد.

موتور سیکلت همانند خودرو حتما باید بیمه شخص ثالث شود و بیمه گذار باید در زمان مقرر موتورسیکلت خود را بیمه کند. اگر در زمان مقرر بیمه خود را پرداخت نکند شامل جریمه دیر کرد می شود. اما طرح بخشودگی جرایم دیرکرد موتور سیکلت از 1 تیر تا 31 شهریور 1399 می باشد.

 

نوع وسیله نقلیه

وسایل نقلیه با توجه به مشخصات و نوع سیلندر روی کارت ماشین، به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • موتورسیکلت

 • سواری – سواری استیشن

 • وانت  کامیون – کامیونت: ظرفیت حمل بار

 • ون  اتوبوس – مینی بوس: ظرفیت مسافر

حق بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه بر اساس سیلندر تعیین می شود مثلا ماشین کمتر از 4 سیلندر با ماشینی که بالای 4 سیلندر دارد متفاوت می باشد.

نرخ بیمه شخص ثالث در سال 99

هر ساله با توجه به تورم، میزان دیه هم افزایش پیدا می کند. نرخ بیمه شخص ثالث در سال 99 افزایش پیدا کرده است. جدول زیر نوع خودرو شخصی و مبلغ حق بیمه پایه (تومان) را نشان می دهد.

 

نوع خودروی سواری شخصی مبلغ حق بیمه پایه به تومان
کمتر از چهار سیلندر 1,414,200
پیکان، پراید و سپند 1,674,700
چهار سیلندر 1,968,700
بالاتر از چهار سیلندر 2,203,200

 

مدل یا سال ساخت

هرچقدر سال ساخت ماشین پایین باشد قطعا عمر ماشین کمتر است چون بیشتر در معرض آسیب و خطرات قرار گرفته و فرسوده می شود. معمولا برای ماشین های بالای 15 سال ساخت، سالی 2 درصد به حق بیمه اضافه می شود. 

نحوه پرداخت حق بيمه بیمه شخص ثالث

 • نقد

 • اقساط ( بر اساس موافقت با شرکت بیمه)

اگر حق بیمه شخص ثالث به صورت اقساطی باشد و حادثه ای رخ دهد نحوه پرداخت به این صورت می باشد که اگر مورد قسطی که هنوز موقع پرداختش نرسیده مشکلی پیش نمی آید، جمع قسط های باقی مانده از مبلغ خسارت کم می شود. مثلا اگر دو قسط 50 هزار تومانی باقی مانده باشد مجموعا 100 هزار تومان از مبلغ کم می شود. حالا اگر قسط از موعدش گذشته باشد و پرداخت نشده محاسبه حق بیمه به این صورت می باشد که اگر بیمه گذار یک سوم از حق بیمه را پرداخت کرده باشد موقع خسارتم یک سوم پرداخت می شود.

دیه در ماه های حرام

بعضی از مردم این اشتباه را می کنند که دیه در ماه های حرام دوبرابر ماه های عادی است در صورتیکه در دیه در ماه های حرام فقط یک سوم مبلغ دیه کامل به آن اضافه می شود. این افزایش مخصوص دیه قتل یا فوت می باشد.

ماه  های حرام عبارتند از: محرم، رجب، ذی القعده و ذی الحجه ) ماه حرام، از مغرب شرعی آخرین روز قبل از شروع ماه، آغاز شده و با مغرب شرعی آخرین روز ماه به پایان می رسد).

مبلغ دیه که در سال 1399 توسط بیمه مرکزی اعلام شد برای ماه های عادی 330 میلیون و برای ماه های حرام 440 میلیون تومان است.

مفقودی بیمه نامه ثالث

اگر بیمه گذار بیمه شخص ثالث خود را مفقود کند باید در اسرع وقت با مداراک شناسایی خود و خودرو برای المثنی بیمه شخص ثالث به شرکت بیمه مراجعه کند. و ارزش این بیمه با بیمه ای که مفقود شده فرقی ندارد چون استعلام بیمه گرفته می شود و مشکلی برای بیمه گذار ندارد. نکته جالب این است که دریافت بیمه المثنی نیاز به هزینه ای ندارد.