پرداخت آنلاین بیمه آتش سوزی

  مراحل خرید آنلاین بیمه آتش سوزی 

مراحل خریدآنلاین  بیمه آتش سوزی در سایت بیمه ۴۶۶۳ به ترتیب زیر است:

  وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی

وارد کردن شماره تلفن

نوع ملک ( آپارتمان یا مجتمع، ویلایی)

 وارد کردن متراژ ملک

بعد از پر کردن فرم بیمه آتش سوزی از طرف کارشناسان سوسن قاسمی با کد ۴۶۶۳ با شما تماس گرفته می شود تا هزینه پرداخت را با توجه به مشخصاتی که تکمیل کردید به شما بگویند و به قسمت پرداخت آنلاین بیمه آتش سوزی بروید و نام و نام خانوادگی، شماره تماس و قیمت (ریال) را وارد کنید و پرداخت را بزنید و به درگاه متصل می شوید و اطلاعات کارت خود را وارد نمایید.

توجه داشته باشید خرید اینترنتی هیچ گونه هزینه اضافی نسبت به خرید بیمه به صورت حضوری ندارد و قیمت یکسان می باشد.

بیمه آتش سوزی چیست؟

آتش سوزی یکی از حوادث ناگواری است که وقتی اتفاق می افتد نه تنها خود فرد را دچار مشکل می کند بلکه افراد زیادی را به خطر می اندازد و اموالشان را در مدت زمان خیلی کوتاه از دست برود. بهتر است قبل از اینکه به این حادثه و حوادث دیگری مانند حوادث طبیعی چون زلزله، سیل و … دچار شویم به فکر چاره خسارت باشیم.

 

 

 

پوشش بیمه نامه آتش‌سوزی 

بیمه آتش سوزی شامل پوشش های زیادی است که می توانید ساختمان و محل سکونت خود را تحت این پوشش این بیمه قرار دهید. این بیمه به دو دسته تقسیم می شود خطرات اصلی و تبعی.

پوشش بیمه ای برای خطرات اصلی عبارتند از:

 • آتش 

 • صاعقه

 • انفجار

پوشش بیمه آتش سوزی برای خطرات تبعی عبارتند از: 

   سیل، طغیان آب

زلزله

 آتشفشان

طوفان و تندباد

برف و باران

ترکیدن لوله های آب: قوانین خاصی برای این پوشش است و حتما در زمان خرید این بیمه، جزئیات اطلاعات را از شرکت بیمه ای بپرسید. اگر بیمه گذار در زمان خرید این بیمه پوشش را انتخاب کند هنگام ترکیدگی لوله ممکن است کارشناس بیمه برای بازدید به محل مراجعه کند.

سقوط هواپیما: بیمه گذاری که محل زندگیشان در محدوده فرودگاه می باشد.

رانش و نشست زمین: این پوشش حتما نیاز به بازدید کارشناس دارد.

سقوط بهمن: بیمه گذاری که محل زندگیشان در محدوده های کوهستانی است.

شکست حرز و سرقت: این پوشش بیمه ای نیاز به بازدید کارشناس دارد و قانون شرکت بیمه ای در مورد آن متفاوت است.         

پوشش های  تخصصی دیگری در لیست پوشش های بیمه نامه آتش سوزی وجود دارد که برای املاک با کاربری های خاص مورد استفاده می شود که می توانید با مشاور بیمه ای خود در این بیمه مشورت کنید 

نکته قابل توجه این است که بیمه آتش سوزی، جبران خسارت و زیان های مالی که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال منقول و یا غیر منقول بیمه گذار اعم از افراد حقیقی یا حقوقی وارد شود می تواند تامین کند. پس بیمه آتش سوزی فقط برای خسارت های مالی است نه جانی و بدنی.

بیمه آتش سوزی مانند سایر بیمه ها، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد.

 اموال تحت پوشش بیمه آتش سوزی

شاخه های از اموال که تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرند عبارتند از:

بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی ( منازل مسکونی و اثاثیه)

بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی ( تجاری، اداری، رفاهی، آموزشی، خدماتی و انبارها)

بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی ( ساختمان ها، تاسیسات، ماشین آلات …)

 نکته قابل توجه این است که پول نقد، اوراق بهادار و … تحت این پوشش قرار نمی گیرند مگر اینکه در بیمه نامه چیزی غیر از این عنوان شده باشد.

بیمه نامه ها به دو نوع زیر صادر می شود:

بیمه نامه های ثابت: بیمه نامه های معمول برای خطرهای ثابت

بیمه نامه اظهارنامه ای: این بیمه نامه ثابت نیست و بر اساس موجودی ها و مواد اولیه در حال تغییر سقف سرمایه است استفاده می گردد.

انواع شرایط بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی شرایط متفاوتی دارد که بر اساس شرایط بیمه گذار تعیین می شود. انواع شرایط بیمه نامه آتش سوزی عبارتند از:

 • بیمه‌نامه با سرمایه ثابت

 • بیمه‌نامه با شرایط شناور

 • بیمه‌نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی

 • بیمه‌نامه فرست لاست

 • بیمه‌نامه با شرایط توافقی

بیمه نامه با سرمایه ثابت

در بیمه نامه با سرمایه ثابت بیمه گزار ارزش روز بیمه را اعلام می کند و بیمه گر باید مشاوره درست به بیمه گزار دهد چرا که در صورت رخ دادن خسارت و اثبات اشتباه اطلاعات امکان دارد بیمه گر خسارتی را قبول نکند. واحدهای مسکونی تحت این شرایط بیمه می شود. اگر حادثه ای به بیمه گر وارد شود بیمه گزار بر اساس سرمایه بیمه شده خسارت را پرداخت می کند.

بیمه نامه با شرایط شناور

بیمه نامه با شرایط شناور، برای انبارهای می باشد که دائما وسایل انبار تغییر می کند. در این صورت باید بیمه گزار به صورت ماهانه لیست موجودی انبار خود را به شرکت بیمه اعلام کند تا محاسبه حق بیمه را در سال انجام دهند. در این صورت بیمه گزار هر ماه حق بیمه خود را بر اساس موجودی انبار پرداخت می کند، و در پایان سال بیمه گر میانگین سرمایه را محاسبه می کند و پیوست آخر برای تسویه نهایی آماده می شود.

بیمه نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی

در بیمه نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی، با توجه به تورم بازار نیز تعیین می شود. یعنی افزایش قیمت ساختمان و یا ماشین آلات صنعتی در یک سال به اندازه ای رشد کند که در صورت رخ دادن حادثه، خسارت فرد با ارزش سرمایه بیمه شده توان جبران و جایگزینی نداشته باشد. با توجه به این شرایط شرکت بیمه باید پرداخت مبلغ خسارت به نرخ روز به بیمه گزار دهد. 

بیمه نامه فرست لاست

در بیمه نامه فرست لاست، این بیمه در صورتی که حتی خسارات زیادی به بیمه گزار وارد شده باشد ولی تمام اموالش از بین نرود. به عنوان مثال اموال بیمه گزار به صورت پراکنده باشد در این صورت شرکت بیمه بیشترین مبلغ را به بیمه گزار می دهد. 

بیمه‌نامه با شرایط توافقی

در بیمه نامه با شرایط توافقی، توافق بین بیمه گذار و بیمه گر بر سر میزان سرمایه است که در صورت توافق بیمه بسته می شود.

عوامل اثر گذار نرخ بیمه آتش‌سوزی

خطرات اصلی

شرایط بیمه نامه

تخفیفات بیمه آتش سوزی

میزان ریسک

ارزش بنا و موجودی

مدت زمان بیمه نامه

خطرات اصلی

در بالا ذکر کردیم بیمه آتش سوزی به دو دسته خطرات اصلی و تبعی تقسیم می شود و برای هر کدام از این بیمه ها باید هزینه جدا پرداخت کرد. برخی خطرات مانند سقوط بهمن می تواند حق بیمه را چند برابر افزایش دهد که نحوه محاسبه این پوشش توسط بیمه گر است.

شرایط بیمه‌نامه

شرایط بیمه نقش موثری در حق بیمه دارد. به خصوص در مقیاس صنعتی. برای مثال در شرایط تعمیر یا خرید لوازم شرکت بیمه یک امتیازهای در نظر می گیرد به عنوان مثال برای بیمه نامه فرست لاست تخفیف در نظر گرفته است.

تخفیفات بیمه‌ آتش‌سوزی

هر شرکت بیمه ای تخفیفات خاص خود را دارد تخفیفات بیمه آتش سوزی به صورت های مختلف می باشد 

 • تخفیف به مناسبت اعیاد

 • تخفیف بیمه آتش سوزی برای کسانی که بیمه عمر دارند 

 • تخفیف حساب بلند مدت 

 • تخفیف گروهی

میزان ریسک 

ریسک مورد بیمه: در این مورد یکسری ویژگی ها تعیین کننده میزان ریسک است. به عنوان مثال فرض کنید یک واحد ساختمانی ۱۰ طبقه است اگر حادثه ای اتفاق بیوفتد برای رفع حادثه در طبقات بالاتر مشکل خواهد بود به همین خاطر حق بیمه بیشتر خواهد شد.

ریسک منطقه استقرار مورد بیمه: در این مورد بر اساس جمعیت منطقه میزان ریسک حق بیمه آتش سوزی بالاتر می رود. مثلا یکسری از بازارهای تهران به علت شلوغی شرکت بیمه ای بر این معیار افراد را بیمه می کند.

ارزش بنا و موجودی

در ارزش بنا و موجودی، زمین مهم نیست بلکه ساخت بنا ارزش دارد. قطعا زمینی که متراژ بالاتری داشته باشد حق بیمه بیشتری را باید پرداخت کند. همچنین وسایل منزل ارزش دارد که در سرمایه کلی در بیمه حساب می شود. در ساختمان های غیرصنعتی موجودی انبار به ارزش بنا اضافه می شود. نکته قابل توجه این است که اگر فرد مستاجر باشد می تواند لوازم منزل خود را تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار دهد.

مدت زمان بیمه

بیمه نامه آتش سوزی می تواند بلندمدت، یکساله یا کوتاه مدت باشد که در هرکدام شرایط متفاوت می باشد.